Mészáros Pál

Mészáros Cabernet Sauvignon

7,00 €
s DPH

Cabernet Sauvignon je svetová odroda, ktorá sa vyskytuje v mnohých vinárskych regiónoch a vo vinárskej oblasti Szekszárd sa vyskytuje už 100 rokov. Má charakteristickú tmavú farbu. Vo vinárskej oblasti Szekszárd sa vyznačuje jemnou kyslosťou a korenistosťou. Toto hrozno sa každoročne zberá ako posledné začiatkom až v polovici novembra, a to vo vynikajúcej kvalite.

Množstvo
  Na sklade

Detaily produktu

000356
27 ks.

Dátový hárok

Farba:
Červené
Zbytkový cukor:
Suché
Krajina:
Maďarsko
Oblasť:
Szekszárd
Odroda:
Cabernet sauvignon
Ročník:
2020

Zdravé, zrelé hrozno pochádza z kopcov v okolí mesta Szekszárd a zbiera sa z 1,5 kg viniča vybraného zeleným zberom (obmedzená úroda). Hrozno sa spracúva šetrne, čo znamená, že mušt jemne macerujeme, aby sa zabránilo uvoľňovaniu silných trieslovín, výsledkom čoho sú zamatové, dobre piteľné vína, ktoré potom dozrievajú v dubových sudoch.

Hlboká tmavá farba, plné, veľmi výrazné, vzácne víno, s ozdobnými tónmi černíc, čiernych ríbezlí, príjemnými tanínmi, s výrazným účinkom. Vo vôni sa objavujú typické arómy odrody cabernet a bežná vôňa po zrení v dubových sudoch. Odporúča sa k mäsovým pokrmom. Odporúčaná teplota na pitie: 18-20 °C.