Mészáros Pál

Grandiózus Malbec

16,00 €
s DPH

Počas našej cesty do Argentíny sme spoznali plemeno, ktoré sa nám veľmi páčilo. Potom sme sa dočítali a zistili, že Malbec sa pestuje aj tu v Maďarsku, a tak sme si povedali, že ho vyskúšame tu v Szekszárde.Prvý vinič Malbec sme vysadili v roku 2007 a v roku 2011 sme z tejto oblasti zozbierali kvalitné hrozno. Zaujímavosťou je, že sme ho vysadili vedľa Merlotu, pretože sme si mysleli, že dozrie, keď dozrie Merlot. V nedeľu sme sa išli pozrieť na vinič, vtedy sme si všimli, že má krásne čierne strapce na viniči s úplne hnedými stopkami a hrozno bolo takmer oddelené od stopiek, takže sme úrodu pozbierali hneď na druhý deň, v pondelok.

Množstvo
  Na sklade

Detaily produktu

000357
14 ks.

Dátový hárok

Farba:
Červené
Zbytkový cukor:
Suché
Krajina:
Maďarsko
Oblasť:
Szekszárd
Alkohol:
14%
Odroda:
Malbec
Ročník:
2020

Na Malbecu je dobré to, že sa v ňom okamžite prejavia prezreté tóny, ale obsah alkoholu nikdy nepresiahne 14 % objemu. Vzhľadom na výsadby v Maďarsku sme boli v tejto odrode takí priekopníci, že naše víno nebolo možné uviesť na trh ako Malbec vo vinárskej oblasti Szekszárd ani v Maďarsku, preto sme ho ako latino uviedli na trh s obrovským úspechom. Teraz, keď sme zvýšili výmeru Malbeku, môžeme od roku 2016 uviesť na trh víno pod samostatným názvom Malbec.

Odroda je teraz v Maďarsku a vo vinárskej oblasti Szekszárd akceptovaná a okrem iného aj vďaka našej práci sa teraz môže odroda pestovať samostatne. Malbec, ktorý je teraz vo fľašiach Grandiozus, bol zozbieraný koncom septembra 2016 a zrel v 500 l sudoch. Čo sa týka zrenia a zloženia, 30 % nových 500 l sudov, 10 % nových amerických 225 l barikov, zvyšok 2-3 roky staré 500 l sudy.