Mészáros Pál

Cabernet Franc

7,00 €
s DPH

Cabernet Franc ako odroda pochádza z Bordeaux, ale v Szekszárde sa pestuje už viac ako 120 rokov spolu s ďalšími odrodami Bordeaux. V iných krajinách sa používa ako základ cuvée, nepredáva sa ako samostatné víno. V maďarskom Szekszárde našla nový domov a vyrába sa z nej vynikajúce samostatné víno.

Množstvo
  Na sklade

Detaily produktu

000355
14 ks.

Dátový hárok

Farba:
Červené
Zbytkový cukor:
Suché
Krajina:
Maďarsko
Oblasť:
Szekszárd
Alkohol:
14%
Odroda:
Cabernet franc
Ročník:
2019

Zdravé, zrelé hrozno pochádza z kopcov v okolí mesta Szekszárd a zbiera sa z 1,5 kg viniča vybraného zeleným zberom (obmedzená úroda). Hrozno sa spracúva šetrne, čo znamená, že mušt jemne macerujeme, aby sa zabránilo uvoľňovaniu silných trieslovín, výsledkom čoho sú zamatové, dobre piteľné vína, ktoré potom dozrievajú v dubových sudoch.

Vôňa je korenistá, elegantná a intenzívna, s chuťou čerešní, višní a čierneho ovocia, s hodvábnou chuťou v ústach s čokoládovými a korenistými podtónmi. Štruktúra je vyvážená, guľatá a triesloviny sú vo víne dobre integrované. Filozofiou nášho radu Classic Selection je vytvárať ovocné, odrodové, ľahko piteľné vína určené pre široké spektrum spotrebiteľov a spätná väzba ukázala, že sa nám to podarilo.