Mátyás

Ars Poetica

15,00 €
s DPH

BIO víno. Jeden zo základných prameňov teórie rímskej poézie Horatiusova Ars poetica (O básnickom umení) prenesená do kúzelného sveta vína.

Rizling vlašský, Rizling rýnsky, Pinot Blanc a Chardonnay.

Hrozno zberané z ucelených vinohradov vedených výlučne v BIO režime susediacich s chránenou prírodnú rezerváciou Drieňová hora.

Časť Rizlingu rýnskeho a Chardonnay macerácia na šupkách, zvyšok klasika vinifikácia v dubových sudoch a zrenie na sedimente. Každá odroda bola spracovaná samostatne. Zcelené pred fľašovaním, plnené bez čírenia a filtrácie. Celkový obsah síry do 25 mg /l.

Množstvo
  Na sklade

Detaily produktu

000380
9 ks.

Dátový hárok

Farba:
Biele
Zbytkový cukor:
Suché
Krajina:
Slovensko
Oblasť:
Nová Vieska
Alkohol:
13%
Odroda:
Biele cuvée
Ročník:
2021

Rodinné vinárstvo Mátyás produkuje všetko hrozno pre svoje vína výlučne v Bio režime. Po niekoľko ročnom prechodnom režime mu bola v roku 2014 udelená oficiálna Bio certifikácia. Rodinné vinárstvo Mátyás je jedným z troch zakladajúcich členov združenia Autentista Slovakia.

Slamovo žltá farba s jemným zastrením. Postupne sa otvárajúca elegantná herbálno-minerálna vôňa, na nose sušené byliny, biele ovocie, zrelá žltá hruška, žlté kôstkoviny, minerály, biele korenie. Mimoriadne koncentrovaná sviežosť a šťavnatosť, stredne plná chuť, príjemná pieteľnosť. Na jazyku citrusy, biele ovocie, bylinné tóny, dotyky čaju a minerálov. Výborná novinka z Novej Viesky!